Dohoda o pracovní činnosti

Dohoda o pracovní činnosti

kterou uzavírají:

Zaměstnavatel: Jméno: ……………………………… a.s. Sídlo: Hradec Králové, …………………………… IČO: …………………………… Zastoupená: ……………………………

a

Zaměstnanec: Jméno: …………………………… Narozen: …………………………… Bydliště: ……………………………

  1. Sjednaná pracovní činnost: Technik.

  2. Místo výkonu práce: Sídlo zaměstnavatele.

  3. Dohoda se uzavírá na dobu neurčitou.

  4. Sjednaný rozsah pracovní doby: V průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby, tedy 20 hodin týdně, přičemž dodržení tohoto režimu se posuzuje za období maximálně 52 týdnů.

    Pro účely poskytování náhrady odměny z dohody práce stanoví zaměstnavatel toto fiktivní rozvržení týdenní pracovní doby do směn: Pracovní doba je stanovena v …………… dnech od ………… do ………… hod.

  5. Povinnosti zaměstnance: Zaměstnanec bude sjednané pracovní činnosti vykonávat osobně, svědomitě a řádně a dodržovat podmínky sjednané v dohodě, jakož i právní předpisy, vztahující se k vykonávané práci, zejména předpisy k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, se kterými byl před podpisem této dohody plně seznámen.

  6. Povinnosti zaměstnavatele: Zaměstnavatel vytvoří zaměstnanci přiměřené pracovní podmínky, zajišťující řádný a bezpečný výkon práce.

  7. Pracovní pomůcky: K práci budou zaměstnavatelem poskytnuty tyto pracovní pomůcky a prostředky: ……………………………

  8. Převzetí práce: Práci za zaměstnavatele převezme ……………………………, vedoucí technického oddělení.

  9. Odměna: Za výkon sjednaných pracovních činností ve sjednané jakosti a lhůtě poskytne zaměstnavatel zaměstnanci odměnu ve výši …………… Kč / hodinu.

  10. Další ujednání smluvních stran:

  • Smluvní strany sjednávají právo zaměstnance na dovolenou v délce čtyř týdnů za kalendářní rok. U zaměstnance pracujícího na základě dohody o pracovní činnosti dle zákoníku práce platí, že pro účely dovolené činí délka týdenní pracovní doby 20 hodin týdně.

  • Zaměstnanec má dále právo na cestovní náhrady dle zákoníku práce.

  • Zaměstnanci nepřísluší náhrada odměny z dohody po dobu trvání jiných důležitých osobních překážek v práci podle § 199 a překážek v práci z důvodu obecného zájmu podle § 200 až 205 zákoníku práce.

  • Požádá-li zaměstnanec, jehož právní vztah založený touto dohodou v předchozích 12 měsících v souhrnu u zaměstnavatele trval po dobu nejméně 180 dní, písemně zaměstnavatele o zaměstnání v pracovním poměru, je zaměstnavatel povinen poskytnout mu nejpozději do 1 měsíce odůvodněnou písemnou odpověď.

  1. Práva a povinnosti: Ostatní práva a povinnosti zaměstnance i zaměstnavatele vyplývající z této dohody upravují příslušná ustanovení zákoníku práce a předpisů jej doplňujících a provádějících.

  2. Zrušení právního vztahu: Právní vztah založený touto dohodou o pracovní činnosti lze zrušit:

    • Dohodou smluvních stran ke sjednanému dni.

    • Výpovědí danou z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu s patnáctidenní výpovědní dobou, která začíná dnem, v němž byla výpověď doručena druhé smluvní straně.

    • Okamžitým zrušením; okamžité zrušení právního vztahu založeného touto dohodou o pracovní činnosti se sjednává jen pro případy, kdy je možné okamžitě zrušit pracovní poměr.

    Zaměstnanec může okamžitě zrušit právní vztah založený touto dohodou o pracovní činnosti v těchto případech:

    • Podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce.

    • Zaměstnavatel mu nevyplatil odměnu anebo jakoukoli její část do 15 dnů po uplynutí období splatnosti.

    Zaměstnavatel může okamžitě zrušit právní vztah založený touto dohodou o pracovní činnosti v těchto případech:

    • Zaměstnanec byl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu delší než 1 rok, nebo byl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin spáchaný při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu nejméně 6 měsíců.

    • Zaměstnanec porušil povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem.

  3. Platnost dohody: Tato dohoda o pracovní činnosti byla sepsána ve dvou stejnopisech, z nichž jedno převzal zaměstnavatel a druhé zaměstnanec. Bezvýhradně se řídí zákoníkem práce a nabývá platnosti dnem podpisu. Smluvní strany prohlašují, že si dokument přečetly a že s jeho obsahem souhlasí, opravdu a vážně a na základě své pravé a svobodné vůle připojují své vlastnoruční podpisy.

V Hradci Králové dne ……………

Za zaměstnavatele: …………………………… a.s. Podpis: …………………………… Vedoucí personálního odboru: ……………………………

Zaměstnanec: Podpis: ……………………………